Екскурсія Путивль-Нова Слобода-Софронівський монастир

18 травня 2018 року, учні 6-А, 6-Б, 7-А класів КЗ «Мереф’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №6»   здійснили подорож до одного з найстародавніших міст України — Путивля.

На початку нашої екскурсії ми відвідали краєзнавчий музей, який був заснований в 1918 році. Нині колекція Путивльського музею налічує  15 тисяч експонатів з археології, етнографії, нумізматики, зброї, меблів, книг, образотворчого та прикладного мистецтва, фотографії, документи.

Раритетами музею є: тронне крісло Лжедмитрія І та скульптура “Христос у темниці”, привезені  з Польщі, дзвін – подарунок Путивлю від царя Михайла Федоровича, Євангеліє 1618 р., дві шафи, що належали гетьману І. Мазепі та ін. Музейна експозиція закладу висвітлює історію краю від найдавніших часів до 1945 року.

Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишивані сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, наприклад меблі, або скриню з вирізаними орнаментами. Козацькі шаблі, люльки, пістолети — все це хотілося потримати в руках.

Потім екскурсія продовжувалася до Спасо-Преображенського собору, яка є другою за значенням пам’яткою церковної архітектури Путивля. Особливо запам’яталась екскурсія пещерами Софроніївського собору.

Відвідали Молчанський жіночий монастирь,  побудований ще в XVII-XIX століттях. Головною святинею монастиря є Молчанська ікона Божої Матері. На території монастиря розміщені ряд споруд, а саме: Собор Різдва Пресвятої Богородиці, надбрамна дзвіниця, оборонні мури з наріжною баштою, трапезна, тепла церква святого Іоанна Предтечі, настоятельський корпус та інше. Сьогодні Молчанський монастир-фортеця є місцем світового паломництва як релігійний центр і пам’ятник культури.

З Путивлем пов’язана найбільш лірична сторінка твору Т.Г .Шевченка «Плач Ярославни». Учні відвідали вал, де колись плакала і тужила за князем Ігорем його вірна дружина Ярославна.

Побували у Спадщанському лісі, де зародився могутній рух опору в роки ІІ світової війни. Відвідали музей партизанської слави, де почули розповідь про партизанський загін на чолі з С. Ковпаком.

Сильне враження справив Музей партизанської слави та музеї бойової техніки під відкритим небом, експозиція «За честь, за волю, за Україну».